Hotele Noclegi O hotelach słów kilka O lotniskach słów kilka Podróże Poradnik podróżnika Tunezja Wakacje we dwoje

Nocleg w słonecznej Tunezji – kamping czy wakacje all inclusive?

Zagraniczne wojaże to idealny moment, by nabrać sił na kolejne miesiące, prawdziwie odpocząć i odkrywać niesamowite miejsca. Jeśli wybierasz się do Tunezji, z pewnością zastanawiasz się nad wyborem najlepszej opcji zakwaterowania, bez czego ciężko jest mówić o udanych wakacjach. W poniższym wpisie porównujemy dwie z nich – nocleg na jednym z kampingów oraz wycieczkę w stylu all inclusive. Zapraszamy do lektury. Sprawdź również inne wakacyjne propozycje.

All inclusive, czyli wszystko w cenie

Wycieczka zorganizowana przez biuro podróży oznacza zazwyczaj wiele udogodnień, dostępnych od pierwszych chwil w nieznanym kraju. Przede wszystkim zostaniesz otoczony opieką doświadczonego rezydenta, który zatroszczy się o to, byś bezpiecznie dotarł do hotelu. Na miejscu będzie czekał na Ciebie komfortowy pokój lub przestronny apartament z łazienką, a zazwyczaj także klimatyzacją oraz sprzętem multimedialnym. W najbliższej okolicy przeważnie znajduje się basen albo park wodny, plac zabaw czy centrum SPA.

Wybierając opcję all inclusive, nie musisz martwić się o organizację najważniejszych posiłków, ponieważ są one wliczone w koszt całej wycieczki. Oznacza to, że nie trzeba też nosić przy sobie dużej ilości pieniędzy, co znacznie poprawia komfort wypoczynku. W pobliżu najpopularniejszych tunezyjskich kurortów rozciągają się przyjemne, piaszczyste plaże, dlatego warto rozejrzeć się za wycieczką w okolice słynnego Hammamet czy Monastir. Często hotele oferują dostęp do tej prywatnej, z leżakami oraz parasolami w cenie wypoczynku.

Wyprawa pełna przygód – kamping w Tunezji

Tunezja słynie z komfortowych ośrodków wypoczynkowych, ale wzdłuż całego wybrzeża, a zwłaszcza na północy, znajdziesz też kilka naprawdę ciekawych kampingów. Jeśli więc marzy Ci się nocleg wśród pustynnych wydm czy po prostu lubisz bardziej polowe warunki, zastanów się właśnie nad taką opcją. Koniecznie sprawdź jednak opinie w sieci, by uniknąć stresujących czy niebezpiecznych sytuacji. Unikaj dzikich kampingów, na których temat w internecie nie ma żadnych informacji.

Nocleg w takim miejscu z pewnością zaliczyć należy do interesującego przeżycia. Zazwyczaj turystów otacza wtedy dzika przyroda, muszą oni sami przyrządzać swoje posiłki i nierzadko także miejsce do spania. W Tunezji można skorzystać z usług obozowiska, na którym rozbijesz namiot, a także pola z przyczepami kampingowymi lub niewielkimi domkami na wynajem. Na terenie obiektu powinna znajdować się wydzielona strefa toaletowa z prysznicami, a także część jadalna. Najważniejszym plusem są koszty – nocleg na polu kampingowym zazwyczaj kosztuje niewiele. Pamiętaj jednak, że w przypadku wycieczki all inclusive w cenie dostajesz praktycznie wszystko, więc możesz lepiej zaplanować wakacyjny budżet i tym samym cieszyć się z uroków wypoczynku. Decyzję o wyborze konkretnego noclegu warto podejmować na spokojnie, rozważając wszelkie za i przeciw. Miej na uwadze przede wszystkim własny komfort oraz stanowisko współtowarzyszy podróży.

Back To Top